Choď na obsah Choď na menu
 


Harry Potter a Dary Smrti 1.časť

22. 11. 2010

Do kín sa nedávno dostal predposledný film série Harry Potter - prvá časť posledného dielu Harry Potter and the Deathly Hallows (Harry Potter a Dary smrti). Opäť ho režíruje David Yates, ktorí mal na starosti aj posledné štyri filmy. Herecké obsadenie ostalo takmer nezmenené - v hlavných úlohách Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson.

 

Tento diel je mimoriadne temný - ni nie tak ako niektoré úseky Polovičného princa. Tma naozaj príde až v druhej časti.

Harry, Ron a Hermiona hľadajú horcruxy - kúsky Voldemortovej duše, s ktorými je v podstate neporaziteľný. Ak ich zničia, môžu zabiť aj Temného pána. Hneď na začiatku zomrie jedna postava a ďalšia len o pár minút neskôr - tá však nie je významná. Harry s Ronom a Hermionou preniknú na ministerstvo, aby odtiaľ dostali medailón - horcrux. Takmer ich chytia, preto musia cestovať po lesoch.

Prvý diel je plný prekvapivých scén - ako Ron odíde, ako sa Bathilda premení na hada, takisto ako ich smrťožrúti nájdu na úteku.

Vo filme sú úžasné efekty, aj keď to nie je v 3D. Celé je to nádherne urobené. Jediná chyba - že je to príšerne dlhé. Ale určite je to jeden z najlepších filmov. Odporúčam pozrieť čo najskôr!

Hodnotenie: 1************************************** :-)

- - -Tina♥- - -

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.