Choď na obsah Choď na menu
 


Ako si vybrať dovolenku?

16. 1. 2011

Pozháňaj katalógy zo všetkých cestoviek, aké poznáš. Je jedno, že s tou a tou ste boli na dovolenke už 5x, práve to je dôvod na zmenu! Okrem toho, nemusíš ničiť lesy, stiahnuť sa dajú aj katalógy v .pdf.

Potom sa rozhodnite, do akej krajiny by ste chceli ísť. Ak si napríklad vyberiete Egypt, vo všetkých tých katalógoch prelistuj hotely, ktoré ponúkajú v Egypte. Na nejaký papier si vypíš tie, ktoré sa ti páčia, pričom pozeraj na tieto veci:

- Ubytovanie, strava

- Šport

- Čo ten hotel ponúka

- Pláž

- Cena (niektorí ľudia sa budú na cenu pozerať najskôr, aby sa im ten hote príliš nezapáčil a potom by zistili, že na osobu to bude stáť 2000€)

Nahovor rodičov, aby ste takéto niečo urobili všetci. Potom vyberte hotely, ktoré sa vo vašich zoznamoch budú vyskytovať najčastejšie a hneď máte zúžený výber! O tých, čo vám ostali si urob poznámky a potom to porovnaj. Rozhodnite sa, čo bude pre vás hlané kritérium: pekná pláž, dobrá strava alebo nízka cena. To, čo má tieto veci najlepšie, zakrúžkuj. O týchto hoteloch môžete hlasovať - každý z rodiny dá každému niekoľko bodov a hotel, ktorý získa najviac bodov, vyhrá.

Keď už budete mať hotel vybratý, kliknite si na internet a prezrite recenzie od turistov. V niektorých hoteloch napríklad bývajú Rusi alebo Nemci, a to mnohým strašne vadí. Alebo je hneď vedľa neho elektráreň (taký sme si takmer vybrali my, ale našťastie sme pozreli recenzie. Pritom to bol 5* hotel!).

Ak sa vám ten hotel stále neprestal páčiť, treba si vybrať vhodný termín. Odporúčam pozrieť, aké počasie bolo v tej vašej destinácii za posledných 10 rokov v rôzných mesiacoch, a potom sa rozhodnúť. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú nižšie ceny v septembri a júni, ako v júli a auguste, takže berte do úvahy aj to.

Povedzme, že už máte hotel presne vybratý. Preto rýchlo utekajte do cestovky, ktorá ho ponúka a rezervujte si zájazd ešte dnes! (znie to ako reklama, čo? :D) Väčšina z nich totiž ponúka niečo ako Top First Moment, teda že napríklad do konca januára sú dve deti zdarma alebo tak nejako. Je to niečo ako Last Minute, lenže to je až tesne pred odletom, a vtedy už sú dobré hotely vypredané.

Výborne! Zvládli ste to :D! Teraz sa treba pripraviť, že namiesto 12 dní, ktoré ste si kúpili, tam budete len 10 dní, pretože TAM budete letieť o 11.50 večer, čo vám zarátajú ako prvý deň (a aj tak budete letieť až na druhý deň, pretože lietadlo bude určite meškať), ale SPäŤ budete letieť o 1.00 ráno, čo bude posledný deň. Tí, čo už leteli to poznajú.

 

Tak, snáď ste si bez môjho článku nevedeli vybrať dovolenku a ja som vám pomohla:D

- - -Tina♥- - -

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.