Choď na obsah Choď na menu
 


Umy si správne vlasy

29. 3. 2010

Množstvo šampónu

Často robíme chybu práve v množstve šampónu. Ak nemáš vlasy po pás, stačí šampón veľkosti orieška. Ak máš úplne krátke a ešte redšie, tak ešte menej. Po napenení sa šampón tak či tak dostane všade.

 

Správne čistenie

Hroznou chybou pri umývaní vlasov je ich nešetrné drhnutie. Ak ich umývaš nechtami, poškodzujú sa ti a vypadávajú. Na hlave sa zvbyšuje tvorba lupín a v najhoršom na pokožke zostanú malé chrastičky, ktoré nepríjemne svrbia. Nechty preto nechaj nechtami a používaj len brušká prstov.

 

 

Teplá miesto horúcej

Ak si zvyknutá na poriadne horúcu vodu, nauč sa používať menej horúcu, teda vlažnú (ale nie studenú!). Príliš horúca voda vedie k nadmernej tvorbe mazu!!!

 

Sušenie

Najlepšie je nechať vlasy prirodzene uschnúť. Ak sa však ponáhľaš, nie je to práve najlepší nápad. Zabaľ vlasy do uteráka, ale nedrhni ich! Fénom ich vysuš, až keď budú iba vlhké. Nepoužívaj najvyšší  teplotný stupeň. Ruka s fénom by mala byť asi 20cm od vlasov, inak hrozí, že vlas zhorí alebo stratí pevnosť.

 

Pozor na 2v1

Tieto kondicionéry v šampónoch obsahujú viac čistiacich zložiek. To je možno dobré, nie však pri častom umývaní vlasov, tie sa potom poškodzujú. 2v1 si šetri na cesty, prípadne ho poži raz za 2 týždne-normálne používaj obyčajné šampóny.

- - -Tina- - -

 Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.