Choď na obsah Choď na menu
 


Keď máš nádchu...

4. 4. 2011

Príznaky

Hlieny, ktoré stekajú až do nosa, občas bolesť hlavy. Pozor, nepatrí k tomu bolesť brucha, horúčka ( to je chrípka) ani opuchnuté oči (senná nádcha)! Ak máš tieto príznaky, choď za lekárom!

 

Čo treba robiť?

Určite by si nemala chodiť bosá, nemala by ti byť zima. Najlepšie je to vypotiť, takže si v piatok večer ľahni a nevylez celý víkend :) Okrem toho sa teplo obliekaj, hlavne na krku, pi veľa tekutín a jedz ovocie. A nesnaž sa rozprávať prliš nahlas alebo spievať, lebo môžeš stratiť hlas. No a potom potrebuješ veľa slnka.

 

Čo treba jesť?

Ovocie. Dobré sú citrusy, kiwi, skrátka všetko bohaté na vitamín C. Najlepší je asi citrón. Urob si zelený čaj s citrónom a medom (viac o ňom tu). Med v surovom stave ukľudňuje podráždené hrdlo. Takže si namoč prst do fľaše s týmto včelím produktom a zjedz ho. Potom si uvar bylinkový čaj, ale neodpoúčam veľa, lebo ho aj tak nevypiješ (je fakt hnusný). Dobrý je napríklad prieduškový.

 

 

Vreckovky

Najlepšie sú bavlnené, lebo nedráždia nos, ale po čase sú dosť nechutné. Takže ti ostávajú iba papierové. Tie ale rozškrabávajú nos, preto používaj nejaký krém. Ja mám od Oriflame teké malé ružovooranžové, čo tvarom pripomína vajíčko. Nepýtajte sa ma, ako sa to volá, ale je to dobré na potretie nosu. Rýchlo sa hojí.

 

Dúfam, že pomôže :)

- - -Tina♥- - -

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

..................

(miša, 8. 4. 2011 15:01)

asi taká klasika najviac pomoze :))

SUPER!

(Olča, 6. 4. 2011 19:46)

Super článok len tak ďaleej :)